Köy Tavuğu, Hanımeli Çiftliği: Organik Yumurta, Köy Tavuğu ve Günlük Taze Süt

Köy Tavuğu

Köy Tavuğu

Hanımeli Çiftliği tamamen doğal yollarla beslenen (doğal buğday, arpa, mısır, tarla bitki ve yeşillikleri ve topraktan besinleri), sağlıklı gezen köy tavukları yetiştirmektedir. Çifliğimizin geniş bir arazi üzerinde kurulu olması avantajı ile tavuklarımız sürekli olarak gezerek beslenmekte ve stresten uzak bir ortamda yetişmektedır.

Buğday, arpa ve tarla yeşillikleri gibi doğadan gelen doğal besinlerle beslenen ve düzenli olarak veteriner hekim kontrolünden geçirilen hakiki köy tavuklarımızın lezzetini bir kere tatmanız yeterli olacaktır. Bizim tavuklarımız en lezzetli ırk olan haybora cinsi tavuklardır. Ağırlıkları yaklaşık 900 - 1200 gr gelir.

Gezen Köy Tavuğu

Hanımeli Çiftliğinde minimum 6-12 ay arası, doğal yollarla yetişen gerçek köy tavuklarımızın  hijyenik  şekilde, haftanın bir günü  kesimi gerçekleştirilir ve titizlikle temizlenir. Sipariş üzerine kesilen ve titizlikle temizlenen tavuklarımız pişirilmek üzere hijyenik bir ortamda güzelce paketlenerek siz değerli müşterilerimize servis araçlarımız ile iletilir.

Hanımeli Çiftliğinde yetişen köy tavuklarımız taze kesilmiş olarak gönderildiği için, yemediğiniz kısmını gönül rahatlığıyla buzluğunuza koyabilir daha sonra  tekrar pişirebilirsiniz. Tavuklarımızda hakiki köy tavuğu tadını alacaksınız, yediğiniz lezettli tavuklarımız hem damağınızda lezzet hemde vücudunuzda protein olacak. İlaçsız, kimyevisiz kendi haline doğal yetişen bu tavuklarımız İstanbul'da yaşayan ailelerimize gerçek tavuğun lezzetini tadma fırsatı sağlıyor.

Pişirme Önerimiz;

Köy tavuklarımızın market piliçlerine göre pişirme koşulları farklıdır. Tavuklarımızın yetişme süreleri uzun olduğu için market piliçlerine göre daha sert, fakat lezzeti ve aroması daha keskindir. Bunun için köytavuğu için ızgara gibi direkt ve hızlı pişirme tekniklerini önermiyoruz. Bizim pişirme tavsiyemiz; hormonsuz köy tavuğunu yıkayıp üzerinde kalan küçük tüyleri temizledikten sonra tekrar bol su ile yıkayınız. Hakiki köytavuğunu bütün olarak düdüklü tencereye koyup üzerini bir parmak geçecek kadar su, yarım limon ve birkaç yaprak maydanoz ekleyip ağzını kapatmanız. Kaynamaya başladıktan sonra 1-1.5 saat pişirmeniz.

Daha sonra zevkinize göre fırında yada kızartma olarak pişirebilirsiniz. Doğal köy tavuklarımızı ailenizle birlikte güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz.

Faydaları

Köytavuğu eti;kalsiyum ve fosfor açısından zengindir. Bu nedenle, kemik gelişimi ve kemiklerin direnci için gereklidir. Köy tavuğu;özellikle çocukların yetişme çağında bol bol tüketilmelidir. Fosfor, gözlere faydalıdır.Beyaz et, çinko açısından zengindir. Çinko erkeklerde testesteron hormonunu düzenleyen mineraldir. Hakiki köytavuğu etinde bol B6 vitamini vardır. B6 vitamini, vücutta dolaşım sistemini ve kan akışını düzenler.

Bol tavuk eti ile beslenenlerde kalp krizi riski düşer. Hakiki köy tavuğu eti bol selenyum içerir. Selenyum, tiroit hormonunu düzenler, cilt kırışıklıklarını engeller ve saçları parlaklaştırır.Doğal tavuk eti beyin ile ilgili hastalıklarda engelleyicidir. Haftada 1-2 kez tavuk eti yiyen insanlarda Alzheimer riski düşer, kansere karşı korunulur.Doğal köytavuğunun eti, protein bakımından zengin fakat yağ bakımından fakirdir. Bu nedenle tüm diyet ve sağlıklı beslenme reçetelerinde bulunur.

Dikkat !

Yukarıda saydığımız tüm faydalar, tavuk etinin hormonsuz ve doğal yoldan yetişmiş olanında mevcuttur. Bu nedenle asla bilmediğiniz yerden ve markadan tavuk almayınız. Yoksa kendinize zarar verirsiniz. hanimeliciftligi.com olarak sizlere göndermiş olduğumuz tavuklarımız tamamen doğal yollarla beslenen hakiki köy tavuklarıdır ve düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirilir.

Ayrıca hormonsuz ve GDO'suz tavuklar günümüzde hemen hemen yok sayılacak kadar azdır ki bu da toplum sağlığını etkilemektedir. Umarım gerçek köy tavuğumuzun lezzetiyle tanışır bizi daha iyi anlarsınız.Şimdiden afiyet olsun.

1.350 Gr 1.700 Gr arası gelmektedir.Haftanın 1 günü tavuk kesimi yapıyoruz.Her gün kesme imkanımız olmuyor yoğunluktan dolayı bu sebeble sizlere şoklu şekilde getiriyoruz.(Riske girmek istemiyoruz)Kendi Çiftliğimizde en az 6 ay 12 ay beslediğimiz tavuklardır.Bizden Tavuk Siparişi Verdiğiniz Zaman Ne Demek İstediğimizi Anlayacaksınız.Şimdiden Afiyet Olsun!

gezen tavukköy tavuğudoğal tavuktavuk ürünleriköy tavuk ürünleritavuk etiköy tavuk etigezen tavuk eti