Gezen Tavuk Yumurtası, Hanımeli Çiftliği: Organik Yumurta, Köy Tavuğu ve Günlük Taze Süt

Gezen Tavuk Yumurtası

Organik Gezen Tavuk Yumurtası

Günlük, Taze Köy Yumurtaları...

Hanımeli Çiftliğinde yumurtalar; çiftliğimizde gezen sağlıklı tavuklarımızın yumurtladığı, günlük taptaze olarak toplanan yumurtalardır. Hanımeli Çiftliğinde tavuklar asla hazır yem yada endüstriyel gıdalar ile beslenmez. Tavuklarımız doğal buğday, arpa, mısır, tarla bitki ve yeşillikleri ve topraktan aldıkları besinler ile beslenirler. Gezen tavuk olması, hem tavuğun doğal beslenmesi ve stressiz bir ortama sahip olması sebebi ile yumurtalarımız vitamin açısından çok daha yoğundur

Hanımeli Çiftliğinde üretilen yumurtaların bir diğer avantajı ise, hiçbir toptancı, market, bakkal, aracı, komisyoncu olmadan çiftliğimizden direk olarak siz değerli müşterilerimize servis edilmesidir.

bol proteinli gezen tavuk yumurtası

Hanımeli Çiftliğinde yumurtalarımız günlük belirli sayıda çıkar. Mutlu tavuklarımızın sağlıklı doğal yumurtaları siz değerli müşterilerimize özenle paketlenerek servis araçlarımız ile ulaştırılır. Hakiki doğal günlük köy yumurtalarımızı ailenizle, çocuklarınızla gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.


Günlük Taze Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Hanımeli Çiftliğinde üretilen köy yumurtaları D vitamini provitamin olarak bulunan bir vitamin olup güneş ışınları ile aktive olan bir yapıya sahiptir. Yumurta sarısı ise D vitamini bulunduran nadir besinlerden biridir. Güneş ışığından faydalanma ve doğal yumurta tüketimi ile çocuklarda kemik gelişimine etkili bir katkı sağlanabilir. Kemik bozukluğu engellenir. Hanımeli Çiftliğinde üretilen köy yumurtasının bir diğer güzel ve özel özelliği ise içinde C vitamini olmadığı halde C vitaminin emilimini arttırmasıdır. Doğal yumurta C vitaminin zengin olduğu besinlerle tüketildiğinde C vitamininden sağlanan verimi arttırır. C vitaminin yapısında bulunan demir emilimini arttırır.

Günlük doğal köy yumurtası, içindeki çinko ise büyüme, gelişme ve bağışıklık sistemi için önemli bir içeriktir. Doğal köy yumurtasının içerdiği faydalı maddeler sadece bu kadarla sınırlı değildir. Hakiki köy yumurtası vitamin içeriğinin yanında, ciddi bir mineral potansiyeli taşıdığı da bilinmektedir. Demir ve çinko ise bu minerallerin başında gelen minerallerdir. Demir kan yapımı için gereklidir. Kan demir içerikli bir yapı olduğu için demir vücudumuz için çok önemli ve gerekli bir mineraldir. Demir eksikliği kansızlığa neden olur. Bunun yanında büyüme ve gelişmeye yardımcı, hastalıklara karşı koruyucu görev görür. Demir eksikliği görülen çocuklarda öğrenme güçlükleri oluşur, Okul başarısı ve öğrenme kabiliyetinde düşüşler göze çarpar.

lezzetli köy yumurtası

Yapılan bir araştırmaya göre, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu. Bizde Hanımeli Çiftliği olarak bu konuda müşterilerimizin sağlıklı ve doğal yumurta ile beslenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nde yapılan araştırmaya göre , besinler içerisinde en kaliteli proteine sahip gıdanın yumurta olduğu tespit edildi . Yumurta proteini, dışarıdan alınması gerekli olan ‘elzem amino asitleri’ yeterli ve dengeli miktarda içerir. Yumurta sağlıklı yaşam açısından gerekli A, D, E ve B grubu vitaminleri başta olmak üzere birçok vitamini önemli oranda içerir.

Protein, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yumurta, özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından büyük önem taşır.

gezen tavukyumurtagezen tavuk yumurtasıorganik yumurtaorganik gezen tavuk yumurtası