Manda Yoğurdu, Hanımeli Çiftliği: Organik Yumurta, Köy Tavuğu ve Günlük Taze Süt

Manda Yoğurdu

Manda Yoğurdu

Manda yoğurdu halk arasında camız veya camış yoğurdu olarak da adlandırılan bir yoğurttur. Manda yoğurdu kolay kolay bulunamayacak değişik bir lezzettir. Diğer yoğurtlara nazaran daha koyu kıvamlı, yağlı ve hoş kokuludur. Biz Hanımeli Çiftliği olarak bu doğal manda yoğurdunu sizlere sunuyoruz. Çiftlik ekibimiz civardaki manda besiciliği yapan köylülerimizden hijyenik ortamlarda toplayarak siz değerli müşterilerimize servis ediyoruz.

Kanser Riskine Karşı Manda Yoğurdu !

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi öğretim görevlilerinin, TÜBİTAK destekli yaptığı araştırmada, manda yoğurdunun bağırsak kanseri riskini önemli oranda azalttığı tespit edildi.

Neden Manda Yoğurdu?

Çünkü doğal manda yoğurdu, diğer sütlere nazaran %60 daha fazla kalsiyum%40 daha fazla protein içerir ve kolesterol oranı daha düşük olan manda sütünden yapılmaktadır. Ayrıca manda sütü ve ürünlerinde E vitamini ve A vitaminine dönüşen öncü maddeler daha fazladır. Manda sütü ve ürünleri diğer hayvan ürünlerine nazaran daha beyazdır. Bu sebeple özel kahve üreticileri krema olarak manda sütünü tercih etmektedirler. Manda yoğurdu doğal bir antibiyotiktir ve manda yoğurdu içinde çok yüksek miktarda B12 vitamini bulunmaktadır. Bu ise et yiyemeyenler için manda yoğurdunu mükemmel bir alternatif yapmaktadır.

yoğurtdağal yoğurtmandamanda yoğurduistanbul yoğurtistanbul manda yoğurduonline yoğurtdoğal manda yoğurdu