Hikayemiz, Hanımeli Çiftliği: Organik Yumurta, Köy Tavuğu ve Günlük Taze Süt

Hikayemiz

Hanımeli çiftliği 2000 yılında Silivrinin en güzel köylerinden biri olan ve doğanın en güzel renklerini içinde barındıran Akören'de kurulmuştur. İstanbula 60 km uzakta olan Hanımeli Çiftliğinde herçeşit meyve ağaçları mevsim sebzeleriyle beraber küçükbaş hayvancılıkla ilk günlerde aileye ve dostlara hizmet vererek başlamıştır.

Zamanla küçükbaş hayvanlar çoğaldıkça siz müşterilerimizede hizmet vermeye başladık.tamamen doğal ve yonca yiyerek beslenen özgür gezen tavuklarımızın yumurtalarıyla çifliğimizdeki ineklerin otomatık sağım sistemiyle el değmeden sağılan sütlerimiz 37 dereceden 4 dereceye hızla soğutulurak soğutuculu süt tankında muhafaza edilmektedir.hijyen ortamlarda hazırlanan gezen tavuk yumurtaları ve inek sütümüzü siz değerli müşterilerimizin sofralarına gönül rahatlığıyla ulaştırmaya niyet ettik.Bizim için çoçuklarımızın sağlığı ve müşteri memnuniyeti öncelik taşır.

Ürünlerimizi kendi araçlarımızla siz değerli müşterilerimizin kapısına kadar getiriyoruz. 100 TL ve üstü alışverişlerde tüm Türkiye'ye ücretsiz kargo ve kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği.

İstanbul'da Avrupa ve Anadolu yakasına kendi araçlarımızla hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz?

Akören’den getirdiğimiz günlük doğal çiftlik sütünü sizlerle buluşturuyoruz. Sütümüz hiçbir işlem görmemiş, pastörize edilmemiş, çiftlikten çıktığı doğal haliyle soğuk zincir korunarak sizlere ulaştırılıyor. Sütümüzün sizlere kadar ulaşmasındaki aşamaları kısaca şöyle özetleyebiliriz.

neler yapıyoruz

Süt

Çiftlikte el deymeden, otomatik sağım makinası ile sağılan sütler soğutuculu tanklara aktarılır. Akşamdan sağılan sütler sabah sağılan sütlerle birlikte soğutuculu tanklarda karıştırılarak, +4 dereceye kadar  soğutulur. Siparişler adedince tek kullanımlık, ağzı kilitli pet şişelere doldurulur. Sağımdan çıkan süt, kapalı hatlar kullanılarak, açık ortama maruz kalmadan paketlenir. Hazırlanan siparişler soğuk zincir korunarak, kendi araçlarımızla, müşterilerimize servis edilir

Yumurta

Yumurtalarımız serbest gezen, doğal yemlerle beslenen tavuk yumurtasıdır. Çiftliğimiz kümesinden bahçesine kadar tavukları strese sokacak faktörlerin asgariye indirildiği, doğal davranışlarını rahatlıkla yapabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Tavuklara arazide yediklerinin yanında verdiğimiz yem karışımı: % 55 oranında buğday, arpa, tiritikale % 35 oranında soya fasulyesi ile ayçiçeği küspesi ve % 10 oranında yonca unu. TAVUKLARIMIZ KESİNLİKLE KATKI MADDELİ BESİN TÜKETMEMEKTEDİR. TÜKETTİKLERİ GÜNLÜK TAZE YEŞİLLİK, KENDİ EKİMİMİZ OLAN BUĞDAY, ARPA, YONCALARI YEMEKTEDİR. ŞÜPHESİ OLAN MÜŞTERİLERİMİZ ÇİFTLİĞİMİZE UĞRAYIP GÖREREK ALMALARINI ÖNERİRİZ. AFİYET OLSUN EFENDİM...

Farkımız Nedir?

farkımız nedir?

hikayemizhanımeli çiftliğiçiftlik